Lessilion

Ziemie na krańcu świata

• Nie jesteś zalogowany.

#1 2010-01-31 09:56:34

Samael

Prorok Praducha

6990996
Srebrniki: Patrzaj->Karta
Punkty Magii: 79
Punkty Walki: 28
Rasa: Anioł
Profesja: Kapłan

Nekromancja- Zaklęcia i ryty najmroczniejszej z sztuk

Nekromancja- Zaklęcia i ryty najmroczniejszej z sztuk
Czyli Część trzecia o magii śmierci pióra Samaela Da'at Primusa

Wielki ból i żal sprawiło w mym sercu spisanie tych okropieństw. Mam szczerą nadzieję że dzieła me nie zostaną wykorzystane w złych celach. Wolałbym raczej by skorzystano z nich jako z przestrogi. Ostatecznie wykorzystano jako źródło wiedzy o Magii Śmierci- Nekromancji.
W poprzednich tomach zawarłem ogólnikową wiedzę na tematy stricte z wiedzą śmierci związane. Tu przedstawię najmroczniejsze zaklęcia i rytuały tej przeklętej przez bogów szkoły. Rzucanie takich zaklęć wiąże się z ogromną odwagą lub co bardziej prawdopodobne, niesamowitą głupotą.
Niewielu było tych którzy smakując zakazanego owocu nekromancji, wracało na ścieżkę światła.
Wszystkich którzy mają zamiar studiować tę księgę, ostrzegam. Nekromancja jako niezależny człon czarnoksięstwa, jest ścieżka łatwą i pozbawioną trosk. Jednak niebezpieczną jak rozszalała wichura lub stado rozpędzonych i wściekłych smoków.
Poniższe inkantacje zbierałem przez wiele lat, w samotności opracowując ich działanie i spisując moje notatki w tej księdze. Wielokrotnie teksty zaklęć słyszałem na własne uszy mając wtedy pewność ich działania.
Każdy. Każdy bez wyjątku nekromanta jest osobą zdegenerowaną do szpiku kości. Wszystko za sprawą ofiary która wymagana jest do każdego z zaklęć. Ofiarą tą jest krew najlepiej dziewicy lub osoby czystej i niewinnej. Jeśli wiec stać cię na odwagę, zajrzyj w głąb tej księgi i poznaj najstraszliwsze z pilnie strzeżonych przez nekromantów tajemnic.

ZAKLĘCIA:

Zaklęcia tej szkoły opierają się szczególnie na wymowie poszczególnych fragmentów oraz wypowiadaniu słów zaklęcia tonem narzuconym przez ogólnie przybraną normę. Oto zaklęcia przeklętej szkoły.

Wzór:

NAZWA UMOWNA
Inkantacja (Wymowa)
Ton wypowiedzi
Ofiara
Opis

OŻYWIENIE ZWŁOK
Ekeihrroba srekeiheil marheili surrae (Ekejroba srekeil mareili surre)
Wypowiadać tonem władczym i rozkazującym.
Ofiara: Krew i jeden srebrniak jako żołd na wieczną służbę dla przyszłego ożywieńca.
Zaklęcie ożywia martwe zwłoki.

WYKRYCIE
Meierium ekstreiem (Mejerum ekstrejm)
Wypowiadać należy tonem błagalnym lub bez emocji
Ofiara: Krew i oko istoty martwej zgniecione w prawicy w momencie wypowiedzenia
Zaklęcie wpływa na jestestwo nekromanty pozwalając mu wyczuć istoty nieumarłe a czasem nawet żywe

MARTWY SZEPT
Miekieart mastier umbearo (Mjekart mastir ubero)
Należy mówić szeptem w ciszy i skromności
Ofiara: Krew oraz fragment obumarłego języka spożytego przed zaklęciem nad ciałem.
Zaklęcie pozwala nawiązać z ofiarą kontakt obrazowy. Jeśli zaś dusza jest w miarę nienaruszona możliwe jest porozumiewanie wokalne

OBGNICIE
Mehahres miheri maggaghun (Merhehres mijer magegn)
Mówić szybko i gniewnie
Ofiara: Wymaga jedynie krwi i fragmentu zgniłej tkanki
Czar ten pokoduje wystąpienie bolesnego trądu u osoby w którą nekromanta ciśnie zgiłym miesem.

MROCZNY POCISK
Akteihrehr mastehier (Akteir mastrie)
Wypowiadać powoli i wyraźnie
Ofiara: Krew i mączka kostna
Z dłoni nekromanty wylatuje skondensowana energia śmierci. Trafiając w cel powoduje poważne obrażenia wewnętrzne i procesy gnilne.

MROCZNE MARY
Aiumehreis mikeridio marhghes (Aiumeris mikrei marghu)
Mówić złośliwie
Ofiara: Krew
Słabe zaklęcie powodujące powstanie przeraźliwych ale niegroźnych iluzji duchów i zjaw.

PRZYWOŁANIE UPIORA
Exmahreikerghon maghest faiher mariohge seriogh oberhige (Exmairhon magen faie miriu serie oberig)
Mówić z władczą pokorą
Ofiara: Krew, ciało potężnego humanoida, woreczek z 50 srebrnikami jako żołd na wieczną służbę lub zamiast srebra, zwierzę.
Ożywia zwłoki tworząc potężnego upiora. Dostojny z zdolnością mowy i niezwykle silny. Ima się go tylko srebrna broń. Jest bezgranicznie posłuszny i inteligentny.

RYTUAŁY:

Rytuały to najmroczniejsze z zaklęć wymagające od rzucającego nieco więcej inicjatywy. osobiście znam tylko cztery. Cztery, najbardziej plugawe i ohydne. Wiele nocy nie przespałem by wpisać je w tę księgę. Wiele nocy modliłem się do bogów by wybaczyli mi to. Mam nadzieję że nie wykorzystacie tego w złych celach.
Rytuały mają formuły w zwykłych językach. Żaden bowiem nekromanta nie przeczytał by ich dokładnie. A to mogło by się skończyć katastrofą.

Wzór:

NAZWA UMOWNA
Inkantacja
Spoób wymowy
Ofiara:
Przebieg:
Opis:

WEZWANIE DEMONETKI TEORTHAS
O morczna Pani Śmierci. Ześlij na swego pokornego sługę łaskę i daj mi swój podarunek. Daj mi o pani przez wzgląd na me zasługi, jedną z twych demonic. Twe uosobienie śmierci. Daj mi ją na służbę. Przesiegam ci przeto że krew ma przelewana na twym ołtarzu, staje się pieczęcią na naszym pakcie.
Wypowiadać żywo, z pokorą
Ofiara: Aby zadowolić Teortas należy przelać własną krew na ołtarzu oraz złożyć w ofierze 7 noworodków. Ofiara taka służyć ma za pokarm dla przybyłej demonetki.
Przebieg: Nekromanta rocina sobię nadgarstek nożem o ząbkowanym ostrzu. Krew ma spadać na ołtarz w czasie wypowiadania formuły. następnie tym samym nozem poderżnąć gardła noworodkom. Przy pierwszej kropli krwi ostatniego noworodka powinna przybyć demonetka. Żołdem dla niej jest kopulacja z nekromantą.
Zaklęcie to przywołuję potężną służkę Mrocznej Bogini. Na wieczność wiąże się ona z nekromantą broniac go i spełniając każdy jego rozkaz, jakgdyby widzac w nim oblicze swej pani.

AURA ROZKŁADU
[i]Wysłuchaj mnie o Pani. Daj mi twą moc niszczycielską. Użycz jej swemu słudze godnemu. Sprowadź na mnie święty rozkład. Niech ożywia i niszczy. Niech powoła grono twych sług, oddanych tobie na wieki. Alit aboria.
Mówić na klęczkach z pokorą i skruchą.
Ofiara: Wątroba niehumanoida, serce dziewicy, amulet bóstwa (np. Nador, Uzjel)
Przebieg: Nekromanta w czasie wypowiadania formuły musi profanować święty symbol. Wtedy tylko potwierdza swe oddanie bożkini.
Najohudniejsze i najpotworniesze z wszystkich zaklęć. Wokół nekromanty rozwija się potwornie smrodliwa aura zabijająca wszelkie życie. Specyficzna magia w niej zawarta, natychmiast ożywia nieumarłych którzy bez żołdu służą nekromancie.

PRZYZWANIE MINEARA
[i]O Pani! O Pani! O Pani! Niech ma prośba nie sprawdzi na mnie zguby. Ale raczej niech obudzi w tobie życzliwość. Niech ma prośba nie wprawi cię w zakłopotanie, bo wiem o co proszę. niech ma prośba nie będzie złością dla ciebie, bo służyć będzie to twemu imieniu. O Pani! O Pani! O Pani! Przez wzgląd na mnie i me ofiary, daj mi we władanie sługę twego i generała! Niech istota jaką jest Minear, służy mi by głosić twe imię!
Wypowiadać szeptem i z niezwykłą pokorą, najlepiej twarzą dotykając ziemi.
Ofiara: Dowolna wybrana przez nekromante. Obowiązkowo jednak musi być czysta nieletnia dziwica służąca za żołd cielesny dla demona.
Przebieg: Stosunkwo prosty. Brak gestów, jedynie całość jako ofiara się liczy.
Wzywa z Otchłani Wielkiego Suwerena. Widziano Wielkiego Mineara na ziemiach Lessilionu dawno temu. Powodem jest niebotyczna ofiaiara jaką musi złożyć nekromanta by go wezwać. By jednak pokonać demona (wyglądającego jak człowiek), należy powołać specjalną armię. Całe szczęście (a moze nieszczęście) demon tensłuży tylko do wykonania zleconego zadania. Zaraz później znika.

MROCZNY POSAG
[i]INKANTACJA NIEZNANA

Wypowiadać błagalnie i z prośbą
Ofiara: Oddanie się na każde skinienie
Przebieg: NIEZNANY
Zaklęcie jest tylko inicjowane przez nekromantę. Mroczna bożkini sama wybiera sobię czas na ten rytuał. Wśród nekromantów odbycie tego rytuały jest dużo bardziej chwalebne niż zamiana w licza. Teortas bowiem wywyższa swego sługę czyniąc go pół czartem. Nekromantę który dostąpił takiego zaszczytu traktuje się jak relikwie. jak największą świętość. Nie dziwne więc że rytuał taki odbywa się raz na 100 lat.

To wszystkie rytuały i zaklęcia jakie znam lub jakie zasłyszałem. Nie gwarantuje jej skuteczności lecz gwarantuje jedno. Coś się w sercu budzi gdy pisze się to na kartach. Po raz kolejny proszę... Nie wykorzystujcie tego w sposób niegodny. Ta wiedza musi być spisana. Musi być też strzeżona. Chroniona. Niech służy jako opoka która broni przed nieprzyjacielem.

Karta Postaci

Miejsce Pracy: Świątynia
Miejsce Zamieszkania: Zakon

Top 100 Pbf

Stopka forum

RSS